Klubové spravodajstvo

Naše najmenšie detičky do 8 rokov sa zúčastnili na detskom Davis cupe a Fed cupe, ktoré sa konali 22.9.2018 v Prievidzi. Kapitánmi boli tréner Jozef Šuhajda a trénerka Nika Ternuščáková.  Kapitáni nominovali dve družstva - chlapcov a dievčatá. Chlapčenské družstvo hralov zložení Leo Kráľ, Patrik Dianiška, Martin Kotačka, Simon Mesiarik. Dievčatá hraliv zložení Timea Grepľová, Tatiana Smrečanová a Tamara Hudáčeková.  Na turnaj sme išli zbierať skúsenosti keďže niektoré z našich deti hrali po prvýkrát na trištvrte kurtu. Detičky si zaslúžia veľkú pochvalu za vzornú reprezentáciu nášho klubu TC Baseline Banská Bystrica. 

Na regionálnych majstrovstvách regiónu v Slovenskej Ľuči, ktoré sa konali počas uplynulého víkendu zvíťazil vo štvorhre náš Samuel Takáč spolu s partnerom Matúšom Petráškom z TK Žilina. V dvojhre Samko podľahol vo veľmi peknom a vyrovnanom zápase 4-6 Dominikovi Gibalovi z LTC Lieskovec vo štvťfinále. Samkovi gratulujemena a prajeme úspešný záver sezóny v Národnom tenisovom centre počas celoslovenského finále detského DC, kde bude reprezentovať náš klub TC Baseline Banská Bystrica.

V tenisovom klube TC BASELINE Banská Bystrica s tenisom začínali viacerí úspešný hráči, majstri Slovenska aj reprezentanti a v našej snahe o výchovu ďalšej generácie tenistov pokračujeme aj naďalej. Uvedomujeme si finančnú náročnosť športovej prípravy detí, preto aj tento rok rozbiehame projekt sponzorovanej tenisovej prípravy s názvom „Hľadáme tenisových šampiónov“. Cieľom projektu je poskytnúť banskobystrickým deťom vo veku 4-6 rokov celosezónnu tenisovú prípravu, ktorá bude prebiehať v skupinách po 4 deti, pričom každej štvorčlennej skupine sa bude dvakrát týždenne v hodinovom bloku venovať kvalifikovaný tenisový tréner. Tréningy budú prebiehať od októbra do konca septembra 2018 v novo vybudovanom tenisovom areáli BASELINE na Švermovej ulici a rodičia za túto prípravu zaplatí iba 12 Euro/mesiac. Celý projekt je tak spolufinancovaný klubom TC BASELINE Banská Bystrica za podpory mesta Banská Bystrica a banskobystrického samosprávneho kraja. Výberové tréningy do projektu (v každom tenisovom roku môžeme podporiť max. 32 detí) prebiehajú vždy v septembri a apríli. Informácie o aktuálnom výbere nájdete v letáku.

Pokiaľ Vaše dieťa vo výbere neuspeje, stále sa môže zúčastniť prípravy v našej tenisovej škole BASELINE s možnosťou neskoršieho zaradenia do projektu. V prípade doplňujúcich otázok Vám budeme k dispozícii počas výberovej časti alebo kedykoľvek na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Skvelého úspechu dosiahli starší žiaci TC BASELINE Banská Bystrica na majstrovstvách Slovenska družstiev v tenise. Po výbornom výkone sa stali majstrami SR.

Finálový turnaj majstrovstiev sa konal na kurtoch TC Empire Trnava od 2. do 4.9.2018. V prvom kole narazili naši borci na družstvo z bratislavského klubu TK Jednotka, ktorých porazili jednoznačne 7:0 na zápasy. V semifinále nastúpili hráči Baseline proti domácemu družstvu z Trnavy. Všetky zápasy boli veľmi vyrovnané a rozhodoval iba maličkosti. Po dvojhrách už Bystričania vyhrávali 4:1 a pred štvorhrami tak bolo o víťazi stretnutia rozhodnuté. Utkanie nakoniec skončilo výsledkom 5:2 v prospech TC BASELINE.

V utorkovom finále sme nastúpili proti družstvu TK Mladosť Košice. Po napínavých a vyrovnaných dueloch sme sa tešili po výsledku 4:3 z titulu Majstrov Slovenska.

Pod vedením kapitána Mareka Nováka sa vytvorila skvelá partia hráčov, ktorí sa navzájom povzbudzovali, podporovali a vyhrali ako kolektív. Družstvo tvorili hráči Karol Vlčko, Pavol Gula, Maxim Novák, Matej Muranský, Adam Šimák a Adam Ondrášik.

Chlapcom ďakujeme za príkladnú reprezentáciu klubu a gratulujeme k úspechu!!!

Medzinárodny tenisový turnaji do 16 rokov v Slovenskej Ľupči vyhrala v štvorhre Irina Balus z TC Baseline Banská Bystrica spolu s Emou Tóthovou z Bratislavy. Matej Muránsky, taktiež hráč TC Baseline, so svojim partnerom Rasťom Kubovičom vybojoval výborné 3.miesto.

Previous Next

Minulý víkend sa v BASELINE uskutočnil ďalší zo série turnajov STZ, tento razi v kategórii dorast. Turnaja sa zúčastnilo celkom 23 hráčov a hráčok, najviac z domáceho klubu TC BASELINE Banská Bystrica. V kategórii dorasteniek sa najviacej darilo domácej Barbore Burgerovej, ktorá vo finále porazila Simonu Jedličkovú z LTK Liptovský Mikuláš výsledkom 6:0 a 6:4. Z našich hráčok sa na krásnom tretom mieste umiestnila Nika Machalová. Vo štvorhre dievčat opäť dominovali domáce hráčky. Dvojica Timea Barlová a Nika Machalová zdolali vo finále pár Jedličková, Lisá v pomere 6:0 a 6:2. Vo štvorhre pridala tretie miesto naša Eliška Melicháčová.

U chlapcov sa do finále dostali Maxim Novák (TC BASELINE) a Igor "Iči"

Slovík (Tennis Fun Banská Bystrica). Iči zvíťazil v pomere 6:2 a 6:3.

©2018 Tvorba a správa webu ◄0903 701 296► & JoomShaper

Search