Koncepcia

KONCEPCIA TC BASELINE BANSKÁ BYSTRICA

Dlhodobo najúspešnejší tenisový klub v Banskej Bystrici a okolí vznikol v roku 2015 premenovaním stávajúceho klubu Dixon Tenisia. Okrem názvu klubu a obmeny štatutárov sme zmenili aj klubové priestory a prístup ku klubovým a tenisovým záležitostiam. Nový impulz sa prejavil v stanovení celkovej koncepcie, ktorá dáva fungovaniu tenisového klubu smer a pravidlá.

Koncepciu TC BASELINE tvoria tri základné piliere:

- podpore klubových hráčov a rozširovaní tenisovej základne

- kvalitných akreditovaných tréneroch

- profesionálnom tenisovom zázemí a servise

 

Jednou z  priorít TC BASELINE je rozširovanie tenisovej základne a práca s deťmi. V snahe prilákať ich čo najviac k tenisu bol v roku 2016 v spolupráci s Mestom Banská Bystrica a BBSK naštartovaný projekt „Hľadáme tenisových šampiónov (HTŠ)“. Jedná sa o projekt celoročnej sponzorovanej tenisovej prípravy (veľkú časť nákladov na tréningový proces hradí klub TC BASELINE) pre deti vo veku 4-6 rokov, ktorí 2x týždenne trénujú s našimi trénermi. Nábory do tohto projektu prebiehajú vždy v apríli (letný projekt HTŠ) a septembri (zimný projekt HTŠ).

Prioritnou súčasťou stratégie klubu, ako aj najvážnejšou výzvou,  je práca s talentovanou mládežou. Súčasťou koncepcie podpory hráčov sú jasne a transparentne zadefinovaná podpora pre hráčov reprezentujúcich klub (bezplatné klubové tréningy, zľavy na tenisové kurty apod.), ako aj skupiny „BASELINE talent“, kde sú zaradení perspektívni a talentovaní hráči z každej vekovej kategórie. Touto cestou sa klub snaží vytvárať čo možno najvýhodnejšie podmienky pre hráčsky rozvoj.

Súčasťou koncepcie sú aj pravidelné klubové turnaje alebo klubová liga, ktorá prebieha na začiatku zimnej sezóny. Okrem interných turnajov organizujeme aj turnaje pod hlavičkou Slovenského tenisového zväzu, kde hráči zbierajú body do celoslovenského rebríčka.

Jednou z najväčších devíz nášho klubu sú naši tréneri. Ich znalosti, prístup a skúsenosti pomohli už veľa hráčom k dosiahnutiu svojich individuálnych cieľov a nejeden z nich sa stal aj reprezentantom Slovenska.

Zázemie klubu tvorí zrekonštruovaný moderný športový areál s pevnou tenisovou halou a šiestimi antukovými dvorcami. Zatiaľ jediná hala tohto typu v Banskej Bystrici bola postavená v roku 2014 a pyšní sa tromi kurtami s profesionálnym tenisovým povrchom Rebound Ace, fitness centrom, saunou a šport barom.

 

Search

Najbiižšie podujatia

Žiadne udalosti

Sponzori a reklamní partneri

Rady, tipy, otázky

22. január 2018
22. január 2018
22. január 2018
20. január 2018
©2023 Tvorba a správa webu ◄TC Baseline Banská Bystrica ►

Search