Športová poradňa

Tenis je hra – hra je tenis

Tenis je jedným z najsledovanejších športov na svete. Pre dospelého diváka je sledovanie tenisového zápasu športovou udalosťou, pre dieťa je to hlavne o fandení „svojmu“ idolu. Záujem o tenis celosvetovo rastie a tento veľký záujem sa nevyhol ani deťom na Slovensku. Je to samozrejme dané aj tým, že idolov (svetových ale aj Slovenských) je veľa, majú veľa priestoru v médiách a čo je skvelé, väčšinou sú pre naše deti sú vhodným vzorom.

Pre každé dieťa je cesta po stopách Rogera Federera, Rafala Nadala, Dominiky Cibuľkovej či Novaka Djokoviča  dobrodružná a lákavá. Dieťa si našťastie neuvedomuje, koľko práce a odriekania je za každým tréningom. Deti berú tenis ako hru a to je dobre. Neberme im tento „naivný“ pohľad na tenis, teda určite nie počas ich prvých krokov na tenisovom kurte.

Otázkou však je, aký je správny vek, kedy má alebo môže dieťa s tenisom začať. Odpoveď nie je jednoznačná, ale ani ťažká. Tenis je šport. A deti by mali športovať čo najviac a pravidelne. Každý tréning zlepšuje fyzickú kondíciu, rozvíja svalovú hmotu, schopnosť pozornosti, motorickú koordináciu a čo je v digitálnej dobe asi najpodstatnejšie, tréning v kolektíve podporuje socializáciu, prirodzenú súťaživosť a zodpovednosť.

Takže kedy začať?

Rovnako ako v prípade väčšiny športov, neexistuje presný vek, v ktorom by malo dieťa začať s tenisom. To, či je dieťa pripravené, môže určiť len odborník, skúsený tréner, ktorý po niekoľkých prvých skúšobných tréningoch – ktoré sú v našom Tenisovom klube BASELINE bezplatné – zhodnotí a poradí rodičom ako ďalej.

Ak máme byť konkrétnejší, deti už vo veku 5 až 6 rokov vykazujú pomerne dobrú schopnosť koordinácie a fyzickej vyspelosti, ktoré im umožňujú hrať tenis. Nerátajme však s tým, že sústredenie na tréning bude 100 percentné. Preto sa v našom Tenisovom klube BASELINE staráme o to, aby každý tréning bol pre Vaše dieťa (v akomkoľvek veku) zážitkom, hrou ale zároveň, čo si deti v rannom veku ani nevšimnú, plnohodnotným tenisovým tréningom.

Čo s tým?

Navštívte nás.

Tenisový klub a športové centrum BASELINE poskytuje profesionálne služby pre dospelých hráčov ale aj pre deti.

V tenisovej škole TC BASELINE už viac ako 20 rokov vychovávame mladých hráčov, ktorí sa presadia v dospelých kategóriách, aj na medzinárodnej úrovni. Každé dieťa je však jedinečné a nemusí mať najvyššie ciele a predpoklady, aby išlo v stopách svojich idolov. Rovnako hrdí sme aj na deti, ktoré hrajú pre radosť, pohyb a zdravie, pre chuť stretávať sa s kamarátmi, jednoducho - hrať sa. Chcú prežiť detstvo aktívne - tak, aby mali na čo spomínať.

A veríme, že spomínať budú aj rodičia. Na našich kurtoch – vonkajších antukových, ako aj halových - Rebound Ace HSA Club (do roku 2007 bol Rebound Ace HSA Club oficiálnym tenisovým povrchom Australian Open, bol použitý aj na olympijskom turnaji v Sydney 2000) - vyrástlo už veľa skvelých hráčov a milovníkov tenisu. Naša poloha priamo pri plážovom kúpalisku – len 10 minút pešo od shopping centra či 15 minút od historického centra, je ideálna pre každú rodinu. Ani pri čakaní na svoju ratolesť sa nebudete nudiť, či cítiť nepohodlne. V našej útulnej kaviarni si pri pohľade na tréning môžete dopriať voňavú kávu alebo iné nápoje.

Pozývame vás užiť si skutočný „športovo-tenisový“ luxus.

 

 

V prípade záujmu o bližšie informácie, alebo záujem o prihlásenie vašej ratolesti nás kontaktujte:

Marek Novák - šéftréner - tel.: 0905 524 647 - e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Jozef Šuhajda - šéftréner - tel.:  0905 393 830 - e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

©2023 Tvorba a správa webu ◄TC Baseline Banská Bystrica ►

Search